• Old

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

  • Over the Moon

  • Rebecca

  • Totally Under Control

  • Soul

  • The Trial of the Chicago 7

  • Supernova

  • On the Rocks

  • Ammonite

  • Nomadland

    ★★★★★

  • David Byrne's American Utopia

  • Pieces of a Woman

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Class Action Park

  • Hamilton

  • Greyhound

  • The King of Staten Island

  • Da 5 Bloods

  • Tom Segura: Ball Hog

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Way Back

  • The Invisible Man

  • Lost Girls

  • The Father

  • I Carry You with Me

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Dick Johnson Is Dead

  • Kajillionaire

  • Boys State

  • His House

  • Cheer

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Boyhood

    ★★★★★

  • Life Itself

    ★★★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★½

  • Captain Phillips

    ★★★★★

  • August: Osage County

    ★★★★

  • All Is Lost

    ★★★½

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

  • Shaun of the Dead

    ★★★★½

  • Fight Club

    ★★★★

  • Scream

  • Halloween

  • The Godfather

    ★★★★★