Sort by

avfchunt1996 has logged 19 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Escape to Victory

Escape to Victory

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dolores Claiborne

Dolores Claiborne

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Malatesta’s Carnival of Blood

Malatesta’s Carnival of Blood

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Target

Target

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gamera vs. Gyaos

Gamera vs. Gyaos

1967
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Murder of Gabby Petito: Truth, Lies and Social Media

The Murder of Gabby Petito: Truth, Lies and Social Media

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Trip

The Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry