avfchunt1996 has logged 27 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
An Officer and a Gentleman

An Officer and a Gentleman

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Evil Ed

Evil Ed

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry