avfchunt1996 has logged 266 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Time After Time

Time After Time

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Erik the Conqueror

Erik the Conqueror

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Alpha

Alpha

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Joe Kidd

Joe Kidd

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blood Fest

Blood Fest

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ravenous

Ravenous

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry