Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Casper's Spree Under the Sea

Casper's Spree Under the Sea

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Boo Hoo Baby

Boo Hoo Baby

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
There's Good Boos To-Night

There's Good Boos To-Night

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Friendly Ghost

The Friendly Ghost

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bratz Pet Show

Bratz Pet Show

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Copying Beethoven

Copying Beethoven

2006
×
Read the review Edit this entry  
02
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Her

Her

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shrek

Shrek

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Baa Baa Land

Baa Baa Land

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
How La La Land Makes Me Feel

How La La Land Makes Me Feel

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Winx Club - Magic Adventure

Winx Club - Magic Adventure

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Monster High: New Ghoul at School

Monster High: New Ghoul at School

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry