Sort by

Avatar2009Fan has logged 20 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Interceptor

Interceptor

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hustle

Hustle

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Old Dogs

Old Dogs

2009
×
Read the review Edit this entry  
12
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The King's Man

The King's Man

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry