Sort by
  • Queenmaker: The Making of an It Girl

    ★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • Pamela, A Love Story

    ★★★

  • Rye Lane

    ★★★★

  • A Thousand and One

    ★★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • You People

    ★★½

  • Love, Lizzo

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Luckiest Girl Alive

    ★½

  • Entergalactic

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Menu

    ★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • Blonde

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★★

  • Athena

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Vengeance

    ★★★★

  • Out of Order

    ★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Elvis

    ★★½

  • Stars at Noon

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • EO

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Coming Home

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Ali Wong: Don Wong

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Meet Me in the Bathroom

    ★★½

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★½

  • Nanny

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Glen Eden

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Four Hours at the Capitol

    ★★

  • Encanto

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Beba

    ★★★★

  • Farha

    ★★★½

  • Jagged

    ★★★½

  • The Humans

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Copshop

    ★★½