Isabelle has logged 24 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bombshell: The Hedy Lamarr Story

Bombshell: The Hedy Lamarr Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eye of the Devil

Eye of the Devil

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mr. Holmes

Mr. Holmes

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Girls

Bad Girls

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Whitney: Can I Be Me

Whitney: Can I Be Me

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Salomé

Salomé

2013
×
★★
Edit this entry  
05
The Mystery of Edwin Drood

The Mystery of Edwin Drood

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Serpico

Serpico

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
½
Read the review Edit this entry