Sort by
  • Pamela, A Love Story

    ★★★★★

  • My Policeman

    ★★

  • The Menu

    ★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★

  • Corsage

    ★★★★

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Cyrano

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★½

  • Benedetta

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Passing

    ★★★★★

  • Lost at Christmas

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Judy

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Disappearance of Madeleine McCann

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Wild Rose

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • On My Skin

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Whitney

    ★★★★½

  • Dirty Computer

    ★★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★½

  • A Quiet Place

  • Love per Square Foot

    ★★★

  • Peter Rabbit

    ★★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Hangman

    ★★★

  • Barbra: The Music ... The Mem'ries ... The Magic!

    ★★★★★

  • Wonder

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★