Sort by

☣ aerin ☣ has logged 27 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Witch

The Witch

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Food, Inc.

Food, Inc.

2008
×
Read the review Edit this entry  
29
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
Read the review Edit this entry  
29
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Captives

Captives

1994
×
Read the review Edit this entry  
25
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Virgin Territory

Virgin Territory

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
King of the Ghetto

King of the Ghetto

1986
×
Read the review Edit this entry  
18
Invincible

Invincible

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Yentl

Yentl

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tsunami: The Aftermath

Tsunami: The Aftermath

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Innerspace

Innerspace

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
United Passions

United Passions

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Made in Britain

Made in Britain

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
American History X

American History X

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Darkness, Light, Darkness

Darkness, Light, Darkness

1989
×
Read the review Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Arbitrage

Arbitrage

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
Read the review Edit this entry