• The Runaway Bunny

    ★★★

  • Burrow

  • Hillbilly Elegy

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★

  • Freaky

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Unhinged

  • Showbiz Kids

  • The Rental

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Loop

  • Forky Asks a Question: What Is Cheese?

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

  • Forky Asks a Question: What Is Art?

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

  • Doctor Sleep

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Song of Names

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Joker

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Float

    ★★★★½

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Good Omens

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

  • QT8: The First Eight

    ★★

  • Rewind

    ★★★★★

  • Pet Sematary

    ½

  • Us

    ★★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Luce

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • The VelociPastor

    ★★★

  • The Padre

    ★★★

  • Dead in a Week (Or Your Money Back)

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • At Eternity's Gate

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Ideal Home

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Rafiki

    ★★★½

  • The Con Is On

    ½

  • Come Home

    ★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Revenge

  • Lady Bird

    ★★

  • The Florida Project

  • 1 Mile To You

    ★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • Rillington Place

    ★★★★

  • 13th

  • Reg

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Half-Shell Heroes: Blast to the Past