Sort by

Austin has logged 17 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fly

The Fly

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fifty Shades of Black

Fifty Shades of Black

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry