• Crimes of the Future

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • The Northman

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Fruits Basket -prelude-

  • Cha Cha Real Smooth

  • The House

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Project Space 13

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★½

  • No Time to Die

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

  • The Green Knight

    ★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Annette

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Charli XCX: Alone Together

    ★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Another Round

    ★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Apollo 11: First Steps Edition

    ★★★

  • Beanpole

    ★★

  • Sorry We Missed You

    ★★½