Sort by

Austin has logged 253 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Joy

Joy

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Sisters

Sisters

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Concussion

Concussion

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Superfast!

Superfast!

2015
×
★½
Edit this entry  
20
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Friday After Next

Friday After Next

2002
×
★½
Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
17
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Edit this entry  
16
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★
Edit this entry  
15
The Ridiculous 6

The Ridiculous 6

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kingpin

Kingpin

1996
×
★★★½
Edit this entry  
29
Victor Frankenstein

Victor Frankenstein

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★½
Edit this entry  
21
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Without a Paddle

Without a Paddle

2004
×
★★½
Edit this entry  
10
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Leisure Class

The Leisure Class

2015
×
★★★½
Edit this entry