Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Foreign Correspondent

Foreign Correspondent

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Night Tide

Night Tide

1961
×
★★★★
Edit this entry  
31
Catwoman

Catwoman

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Winchester '73

Winchester '73

1950
×
★★★½
Edit this entry  
30
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gamer

Gamer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sudden Death

Sudden Death

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Affliction

Affliction

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Master Gardener

Master Gardener

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Fast X

Fast X

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fear

Fear

1996
×
★★½
Edit this entry  
14
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★½
Edit this entry  
13
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hypnotic

Hypnotic

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stay Tuned

Stay Tuned

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Capricorn One

Capricorn One

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★½
Edit this entry  
29
Commando

Commando

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

1948
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★
Edit this entry  
26
Poison Ivy

Poison Ivy

1992
×
★★★
Edit this entry  
26
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Slap Shot

Slap Shot

1977
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Legion

Black Legion

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Renfield

Renfield

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stuck

Stuck

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Dracula

Dracula

1931
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★★
Edit this entry  
08
Son of Frankenstein

Son of Frankenstein

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry