Sort by

libby has logged 121 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
22
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
19
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
02
May December

May December

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Splendor

Splendor

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream 7

Scream 7

×
Read the review Edit this entry  
19
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hollywood Dirt

Hollywood Dirt

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Other Zoey

The Other Zoey

2023
×
★★★½
Edit this entry  
10
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tamara

Tamara

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Prey

Prey

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
29
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Obsessed

Obsessed

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry