Sort by

Aureliana has logged 88 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The App

The App

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★
Edit this entry  
22
The Intern

The Intern

2015
×
★★½
Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Take the Money and Run

Take the Money and Run

1969
×
★★★½
Edit this entry  
14
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Driver

The Driver

1978
×
★★★½
Edit this entry  
12
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★½
Edit this entry  
12
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Decoy Bride

The Decoy Bride

2011
×
★★
Edit this entry  
01
Manhattan Murder Mystery

Manhattan Murder Mystery

1993
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Made of Honor

Made of Honor

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★½
Edit this entry  
23
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★
Edit this entry  
21
Bad Hair

Bad Hair

2013
×
★★½
Edit this entry  
20
The Prayer

The Prayer

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
16
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Juliet of the Spirits

Juliet of the Spirits

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
08
License to Wed

License to Wed

2007
×
★★½
Edit this entry  
08
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★½
Edit this entry  
08
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★
Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★
Edit this entry  
03
Malena

Malena

2000
×
★★★½
Edit this entry  
21
Forgotten Silver

Forgotten Silver

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★½
Edit this entry  
15
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Edit this entry  
28
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Paul

Paul

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Amarcord

Amarcord

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Edit this entry