Sort by

Erik [Auk] has logged 29 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Bridge Too Far

A Bridge Too Far

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Polka King

The Polka King

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
G.I. Jane

G.I. Jane

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Merrily We Go to Hell

Merrily We Go to Hell

1932
×
★★★★
Edit this entry  
19
Hook

Hook

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★½
Edit this entry  
18
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Sugarland Express

The Sugarland Express

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Cat People

Cat People

1942
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
Sleeper

Sleeper

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Way We Were

The Way We Were

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Proof

Proof

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Always

Always

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★★
Edit this entry  
10
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★★½
Edit this entry  
09
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
How to Steal a Million

How to Steal a Million

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Foul Play

Foul Play

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Queen Christina

Queen Christina

1933
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Garbo Talks

Garbo Talks

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sorry, Wrong Number

Sorry, Wrong Number

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Turning Point

The Turning Point

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Yakuza

The Yakuza

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry