Sort by

Augie has logged 380 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★½
Edit this entry  
29
I Vitelloni

I Vitelloni

1953
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Gravity

Gravity

2013
×
★★½
Edit this entry  
27
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cruise

Cruise

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★½
Edit this entry  
21
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Bronze Broken Heart

Bronze Broken Heart

2020
×
Edit this entry  
20
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Long Toast

Long Toast

2020
×
Edit this entry  
18
Blow

Blow

2001
×
★★★½
Edit this entry  
18
Decalogue IV

Decalogue IV

1989
×
Edit this entry  
17
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
An Oversimplification of Her Beauty

An Oversimplification of Her Beauty

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
Read prior review Edit this entry  
11
Sheltie

Sheltie

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Decalogue III

Decalogue III

1989
×
★★★½
Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Influenza

Influenza

2004
×
Edit this entry  
05
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read prior review Edit this entry  
05
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
04
Decalogue II

Decalogue II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
03
Decalogue I

Decalogue I

1989
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★
Edit this entry  
01
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Rango

Rango

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Puberty Blues

Puberty Blues

1981
×
★★★
Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Talk to Irene

Don't Talk to Irene

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Caché

Caché

2005
×
★★★★
Edit this entry  
20
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
DumbLand

DumbLand

2002
×
★★★½
Edit this entry  
18
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

2016
×
Edit this entry  
15
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry