Sort by
  • Poison

    ★★

  • The Rat Catcher

    ★★

  • The Swan

    ★★★½

  • Coup de Chance

    ★★★½

  • The Legend of Kavalawood

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Carl's Date

  • Elemental

    ★★★

  • Roger Waters – This is not a drill – Live from Prague

  • Asteroid City

    ★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • May December

    ★★★

  • Beau Is Afraid

    ★½

  • Cocaine Bear

    ★½

  • Inside

    ★★

  • Pamela, A Love Story

  • Winnie the Pooh: Blood and Honey

    ½

  • Babylon

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★

  • Behind the Haystacks

    ★★★

  • BASTARDS

    ½

  • To Each Their Voice: Theo Angelopoulos & Nikos Panayotopoulos

    ★★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★

  • Amsterdam

    ★½

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★

  • Blonde

    ★★

  • Hussies

  • The Banshees of Inisherin

    ★★½

  • The Whale

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★

  • Ramona

    ★½

  • Close

    ★★★

  • Elvis

  • Better Call Saul Presents: Slippin' Jimmy

  • Diary of a Fleeting Affair

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Andy Warhol Diaries

    ★★½

  • The Batman

    ★★★

  • The Tinder Swindler

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Magnetic Fields

    ★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Squid Game

    ★★

  • Vathikofto

  • Happening

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Parallel Mothers

    ★★½

  • After Blue

    ★★★★

  • Titane

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Three Floors

    ★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Annette

    ★★½

  • The Oleanders

    ★★½