Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

1973
×
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tommy

Tommy

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Can You Keep a Secret?

Can You Keep a Secret?

2019
×
★½
Edit this entry  
25
Cars 2

Cars 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
21
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Edit this entry  
07
Cinderella

Cinderella

2021
×
Edit this entry  
05
Cars

Cars

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Divergent

Divergent

2014
×
Edit this entry  
11
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
BLACKPINK: THE MOVIE

BLACKPINK: THE MOVIE

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★
Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
11
The Beast Must Die

The Beast Must Die

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Sherlock: The Final Problem

Sherlock: The Final Problem

2017
×
Edit this entry  
04
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★
Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Z-O-M-B-I-E-S 2

Z-O-M-B-I-E-S 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry