• Cinderella

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • BLACKPINK: THE MOVIE

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Moxie

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • WandaVision

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • After We Collided

  • Work It

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Jack Whitehall: I'm Only Joking

    ★★

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Dating Amber

    ★★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • The Half of It

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • Blue Hours

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Mulan

    ★★

  • All the Bright Places

    ★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Cats

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The SpongeBob Musical: Live on Stage!

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • The Little Mermaid Live!

    ★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★