Sort by

✧・゚*audrey*・゚✧ has logged 166 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Point Break

Point Break

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Session 9

Session 9

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
1BR

1BR

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Double, Double, Toil and Trouble

Double, Double, Toil and Trouble

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★★
Edit this entry  
17
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry