Sort by

annabeth has logged 440 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hulk

Hulk

2003
×
Read the review Edit this entry  
25
A Flintstones Christmas Carol

A Flintstones Christmas Carol

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
25
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mrs. Santa Claus

Mrs. Santa Claus

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Serenade

Serenade

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Forces of Nature

Forces of Nature

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wagon Ho!

Wagon Ho!

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★½
Edit this entry  
22
Eloise at Christmastime

Eloise at Christmastime

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Song for the Season

A Song for the Season

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Godmothered

Godmothered

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Mickey Saves Christmas

Mickey Saves Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Decorating Disney: Holiday Magic

Decorating Disney: Holiday Magic

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Disney Holiday Singalong

The Disney Holiday Singalong

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Olaf Presents

Olaf Presents

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Winter Storage

Winter Storage

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Santa's Workshop

Santa's Workshop

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Boy Named Charlie Brown

A Boy Named Charlie Brown

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mrs. 'Arris Goes to Paris

Mrs. 'Arris Goes to Paris

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
A Muppets Christmas: Letters to Santa

A Muppets Christmas: Letters to Santa

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Parent Trap

The Parent Trap

1961
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
It's Christmastime Again, Charlie Brown

It's Christmastime Again, Charlie Brown

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

2002
×
★★★½
Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cloud 9

Cloud 9

2014
×
Read the review Edit this entry  
03
Disney Holiday Magic Quest

Disney Holiday Magic Quest

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Hotel for the Holidays

Hotel for the Holidays

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Oswald the Lucky Rabbit

Oswald the Lucky Rabbit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wonderful World of Disney: Magical Holiday Celebration

The Wonderful World of Disney: Magical Holiday Celebration

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★
Read the review Edit this entry