• The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Don't Look Up

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Nitram

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Cherry

    ★★★½

  • Monster Hunter

    ½

  • On the Rocks

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★

  • His House

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

  • Vivarium

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Swallow

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

  • The Silence

  • Us

  • Velvet Buzzsaw

  • The Farewell

  • The Lodge

    ★★★

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • Venom

  • mid90s

    ★★★★

  • High Life

    ★★

  • Halloween

    ★★½

  • The Nightingale

    ★★

  • The Predator

  • The Nun

  • Suspiria

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Cam

  • The First Purge

  • Sicario: Day of the Soldado

  • Ant-Man and the Wasp

  • Burning

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • Climax

    ★★½

  • Deadpool 2