Atomik has logged 13 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
27
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★
Edit this entry  
26
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★
Edit this entry  
26
One Week

One Week

1920
×
Edit this entry  
25
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Edit this entry  
23
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★½
Edit this entry  
17
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
14
Contact

Contact

1997
×
★★★½
Edit this entry  
07
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★½
Edit this entry  
03
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Immigrant

The Immigrant

1917
×
Edit this entry