Sort by

AThousandSons has logged 865 entries for films during May 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Al Jennings of Oklahoma

Al Jennings of Oklahoma

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Desperate Journey

Desperate Journey

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Why We Fight: The Battle of China

Why We Fight: The Battle of China

1944
×
★★★★
Edit this entry  
29
Why We Fight: The Battle of Russia

Why We Fight: The Battle of Russia

1943
×
★★★
Edit this entry  
28
Doc Savage: The Man of Bronze

Doc Savage: The Man of Bronze

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fist of the Condor

Fist of the Condor

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Something to Sing About

Something to Sing About

1937
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
In the Line of Duty 3

In the Line of Duty 3

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scare Package II: Rad Chad’s Revenge

Scare Package II: Rad Chad’s Revenge

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fantomas vs. Scotland Yard

Fantomas vs. Scotland Yard

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Night They Took Miss Beautiful

The Night They Took Miss Beautiful

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Kung Fu Stuntmen

Kung Fu Stuntmen

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Muthers

The Muthers

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tension at Table Rock

Tension at Table Rock

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fantomas Unleashed

Fantomas Unleashed

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Death Promise

Death Promise

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Ballad of Cable Hogue

The Ballad of Cable Hogue

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tiger Cage

Tiger Cage

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Once Upon a Time in China II

Once Upon a Time in China II

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
No One Can Touch Her

No One Can Touch Her

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
High Pressure

High Pressure

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Firecreek

Firecreek

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Devil's Rain

The Devil's Rain

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
A Real American Hero

A Real American Hero

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Samson

Black Samson

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Witchboard

Witchboard

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ambush

Ambush

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Killer Meteors

The Killer Meteors

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Freebie and the Bean

Freebie and the Bean

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
4 for Texas

4 for Texas

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fulci for Fake

Fulci for Fake

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Colorado Territory

Colorado Territory

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Great Day in the Morning

Great Day in the Morning

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Detour

Detour

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bandolero!

Bandolero!

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bounty Hunter

The Bounty Hunter

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tiger Cage II

Tiger Cage II

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lowlife

Lowlife

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Boss Nigger

Boss Nigger

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Devil's Doorway

Devil's Doorway

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shaolin vs. Ninja

Shaolin vs. Ninja

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry