Sort by

AThousandSons has logged 1,013 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Texas Rangers

The Texas Rangers

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Manhattan Night of Murder

Manhattan Night of Murder

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Bullet Is Waiting

A Bullet Is Waiting

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blood Lake

Blood Lake

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Grand Duel

The Grand Duel

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cross of Iron

Cross of Iron

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beyond the Sacramento

Beyond the Sacramento

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Search for Weng Weng

The Search for Weng Weng

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Tornado in the Saddle

A Tornado in the Saddle

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Man from Hong Kong

The Man from Hong Kong

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
More Dates for Kay

More Dates for Kay

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Martial Club

Martial Club

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Disciples of the 36th Chamber

Disciples of the 36th Chamber

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Return to the 36th Chamber

Return to the 36th Chamber

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shaolin Temple

Shaolin Temple

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dirty Ho

Dirty Ho

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Murderers' Row

Murderers' Row

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Shaolin Avengers

The Shaolin Avengers

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Men from the Monastery

Men from the Monastery

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Heroes Two

Heroes Two

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ten Tigers of Kwangtung

Ten Tigers of Kwangtung

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bare-Footed Kid

The Bare-Footed Kid

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Golden Swallow

Golden Swallow

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Crimson Charm

The Crimson Charm

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Singing Guns

Singing Guns

1950
×
★★★
Edit this entry  
10
The Shadow Whip

The Shadow Whip

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Mighty Peking Man

The Mighty Peking Man

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Lady of Steel

Lady of Steel

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Jade Raksha

The Jade Raksha

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fists Of Bruce Lee

Fists Of Bruce Lee

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dragon Missile

The Dragon Missile

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad City

Bad City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Brothers Five

Brothers Five

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Delightful Forest

The Delightful Forest

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Sword of Swords

The Sword of Swords

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Legendary Weapons of China

Legendary Weapons of China

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
Edit this entry  
30
The Devil's Mirror

The Devil's Mirror

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Bad News Bears in Breaking Training

The Bad News Bears in Breaking Training

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bad News Bears

The Bad News Bears

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
War Hunt

War Hunt

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Keoma

Keoma

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gun Fury

Gun Fury

1953
×
★★★
Edit this entry  
22
Chuck Steel: Night of the Trampires

Chuck Steel: Night of the Trampires

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scars of Dracula

Scars of Dracula

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Journey to the Centre of the Earth

Journey to the Centre of the Earth

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
New York Doll

New York Doll

2005
×
★★★
Edit this entry  
16
Comanche Station

Comanche Station

1960
×
★★★
Edit this entry