AThousandSons has logged 204 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Truck Stop Women

Truck Stop Women

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dracula A.D. 1972

Dracula A.D. 1972

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Tales from the Crypt

Tales from the Crypt

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vivacious Lady

Vivacious Lady

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Swing Time

Swing Time

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Gumball Rally

The Gumball Rally

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Duel of Fists

Duel of Fists

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Getaway

The Getaway

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Hardcore

American Hardcore

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thunder Road

Thunder Road

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zombie Lake

Zombie Lake

1981
×
Read the review Edit this entry  
09
Play Dirty

Play Dirty

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Welcome Home Brother Charles

Welcome Home Brother Charles

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sartana the Gravedigger

Sartana the Gravedigger

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Big Combo

The Big Combo

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
Read the review Edit this entry  
03
The Sword Stained with Royal Blood

The Sword Stained with Royal Blood

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Sword and the Sorcerer

The Sword and the Sorcerer

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hardware

Hardware

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Twins of Evil

Twins of Evil

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Beast Within

The Beast Within

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Suspect

The Suspect

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Run, Man, Run

Run, Man, Run

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
He Walked by Night

He Walked by Night

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lift

The Lift

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Man Godfrey

My Man Godfrey

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Human Tornado

The Human Tornado

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Operation Red Sea

Operation Red Sea

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Clan of the White Lotus

Clan of the White Lotus

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dracula

Dracula

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Murim Bewitched Master

Murim Bewitched Master

1982
×
Read the review Edit this entry  
08
The Young Master

The Young Master

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Children

The Children

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Executioners from Shaolin

Executioners from Shaolin

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry