Sort by

athanasia has logged 197 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Loafing and Camouflage

Loafing and Camouflage

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★
Edit this entry  
28
The Teachers’ Lounge

The Teachers’ Lounge

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
24
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Maestro

Maestro

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The 5 Seconds of Summer Show (Live & Backstage In Amsterdam)

The 5 Seconds of Summer Show (Live & Backstage In Amsterdam)

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Swan

The Swan

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
Poison

Poison

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★½
Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Fonissa

Fonissa

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The 5 Seconds of Summer Show

The 5 Seconds of Summer Show

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
May December

May December

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Daimones

Daimones

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Cider House Rules

The Cider House Rules

1999
×
Edit this entry  
09
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

2023
×
Read the review Edit this entry  
05
The Merry Skeleton

The Merry Skeleton

1898
×
Edit this entry  
05
The Haunted House

The Haunted House

1921
×
Read the review Edit this entry  
05
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1912
×
Read the review Edit this entry  
05
The Dancing Pig

The Dancing Pig

1907
×
Edit this entry  
05
The Devil in a Convent

The Devil in a Convent

1899
×
Edit this entry  
05
The Merry Frolics of Satan

The Merry Frolics of Satan

1906
×
Edit this entry  
05
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1896
×
Edit this entry  
05
The Infernal Cauldron

The Infernal Cauldron

1903
×
Edit this entry  
04
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Groom from London

Groom from London

1967
×
Read the review Edit this entry  
21
Maiden's Cheek

Maiden's Cheek

1959
×
Read the review Edit this entry  
18
You're Next

You're Next

2011
×
★★½
Edit this entry  
17
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★½
Edit this entry