Aubrey has logged 28 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Antoine and Colette

Antoine and Colette

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Edit this entry  
22
Burrow

Burrow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Float

Float

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
La luna

La luna

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
Madonna

Madonna

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
06
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lisey's Story

Lisey's Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★★
Edit this entry