Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
When You Finish Saving The World

When You Finish Saving The World

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Junji Ito Maniac: Japanese Tales of the Macabre

Junji Ito Maniac: Japanese Tales of the Macabre

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Bakery Girl of Monceau

The Bakery Girl of Monceau

1963
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Aviator's Wife

The Aviator's Wife

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
31
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Amarcord

Amarcord

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
24
City of Women

City of Women

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Eternal Daughter

The Eternal Daughter

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
The Big 4

The Big 4

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Holy Spider

Holy Spider

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Close

Close

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Edit this entry  
15
Smile

Smile

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Sacred

Sacred

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
Causeway

Causeway

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Edit this entry