Sort by
  • Junji Ito Maniac: Japanese Tales of the Macabre

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • The Big 4

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★★½

  • Hellraiser

    ★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • Smile

    ★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★

  • Amsterdam

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • My Policeman

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Causeway

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Bros

    ★★★★

  • Blonde

    ★★★

  • Pinocchio

    ★★

  • The Eternal Daughter

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Empire of Light

    ★★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★

  • Fall

    ★★½

  • Satan's Slaves 2: Communion

  • Prey

    ★★★½

  • DC League of Super-Pets

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Vengeance

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★½

  • Missing Home

    ★★★★

  • Close

    ★★★★★

  • Broker

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

  • Stars at Noon

    ★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Funny Pages

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Holy Spider

    ★★★★

  • Sick of Myself

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Men

    ★★★★

  • God's Creatures

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½