Sort by

astyb has logged 15 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
3096 Days

3096 Days

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fractured

Fractured

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The DUFF

The DUFF

2015
×
★½
Read the review Edit this entry