Sort by

astyb has logged 102 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paul

Paul

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Garfield

Garfield

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tully

Tully

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lavalantula

Lavalantula

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry