• The Matrix Resurrections

  • Single All the Way

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Passing

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • After We Collided

    ½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Dating Amber

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Quiz

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Kajillionaire

  • Miss Americana

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★★

  • Fractured

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★

  • The King

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • The Assistant

    ★★★★½

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Vivarium

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Chasing Happiness

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Children of the Sea

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★