• Pig

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Black Widow

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Luca

    ★★½

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★

  • Lisey's Story

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Oxygen

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Thunder Force

    ½

  • Have You Ever Seen Fireflies?

    ★★

  • Mortal Kombat

  • Save Ralph

  • Calls

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Paper Lives

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Creating The Queen's Gambit

  • Stuck Apart

    ★★

  • Terapist

    ★★½

  • Cops and Robbers

  • Death to 2020

    ★★★

  • Burrow

    ★★

  • News of the World

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Your Honor

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Puparia

  • Ethos

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • A Teacher

  • Mank

    ★★★

  • Canvas

  • The Undoing

    ★★★½

  • Once Upon a Snowman

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

  • Over the Moon

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • Umbrella

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★