Alice has logged 14 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Princess Warrior

Princess Warrior

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Safety of Objects

The Safety of Objects

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Wings

Wings

1927
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Tenth Symphony

The Tenth Symphony

1918
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Letter Never Sent

Letter Never Sent

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghoulies IV

Ghoulies IV

1994
×
Read the review Edit this entry  
05
Senseless

Senseless

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Want What I Want

I Want What I Want

1972
×
★★
Read the review Edit this entry