Alice has logged 19 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sidewalk Stories

Sidewalk Stories

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sixty Six

Sixty Six

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fragment 53

Fragment 53

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lighted Field

The Lighted Field

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
News from Home

News from Home

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Leprechaun in the Hood

Leprechaun in the Hood

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Making Mr. Right

Making Mr. Right

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The War of the Roses

The War of the Roses

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Medicine for Melancholy

Medicine for Melancholy

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bodyguard

Bodyguard

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Death Is a Caress

Death Is a Caress

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lorna's Silence

Lorna's Silence

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The President

The President

1919
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kronos

Kronos

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Aerograd

Aerograd

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Critters 3

Critters 3

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Germany Year Zero

Germany Year Zero

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry