• Booksmart

    ★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • Brokeback Mountain

    ★★★★★

  • Charlie Wilson's War

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Tinker Tailor Soldier Spy

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Big Fish

    ★★★★

  • Sleepy Hollow

    ★★★

  • You Don't Mess with the Zohan

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Grown Ups

    ½

  • Feels Good Man

    ★★★★½

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★★

  • Apocalypto

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Last Crusade

    ★★★★★

  • Downfall

    ★★★½