• Godzilla vs. Kong

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Extraction

    ★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Shrek Retold

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ½

  • Incredibles 2

    ★★

  • Burning

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★

  • The Post

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Wonder Woman

    ★★

  • Baywatch

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Icarus

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Silence

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Keeping Up with the Joneses

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★