Sort by

aslı has logged 190 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Mask

The Mask

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Strange World

Strange World

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The English Patient

The English Patient

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★
Edit this entry  
06
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
She Said

She Said

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bros

Bros

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★½
Edit this entry  
07
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
New York Minute

New York Minute

2004
×
★★
Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★½
Edit this entry  
24
The Doors

The Doors

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★
Edit this entry  
11
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry