Sort by

aslı has logged 217 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
27
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
Read the review Edit this entry  
28
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★
Edit this entry  
10
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★½
Edit this entry  
30
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★½
Edit this entry  
15
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry