Sort by

Anna :) has logged 26 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nope

Nope

2022
×
Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
Edit this entry  
06
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
Edit this entry  
15
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★½
Edit this entry  
14
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Night Of

The Night Of

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
Read the review Edit this entry  
20
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Edit this entry  
17
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★½
Edit this entry  
23
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
Edit this entry  
17
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
15
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fargo

Fargo

1996
×
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Read the review Edit this entry  
01
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry