• Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Midnight in Paris

  • Let It Burn

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Sword of Trust

    ★★

  • The Hottest August

  • Over the Rainbow

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Tremors

  • Troop Zero

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Official Secrets

    ★★★

  • Greener Grass

    ★★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★

  • Pahokee

    ★★★

  • Don't Let Go

  • One Child Nation

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Late Night

    ★★★★½

  • American Factory

    ★★★★

  • Ms. Purple

    ★★½

  • The Farewell

  • The Amazing Johnathan Documentary

  • Honey Boy

  • Native Son

    ★★★

  • After the Wedding

    ★★★★★

  • The Edge of Democracy

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★

  • Glass

  • Holmes & Watson

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Horse Wrangler

  • Dark Suns

  • Chez Jolie Coiffure

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • His Lost Name

  • Sócrates

  • High Life

    ★★★

  • Skin

  • Beautiful Boy

    ★★

  • Shadow

    ★★★

  • Our Time

    ★★★★★

  • Never Look Away

    ★★★★½

  • At Eternity's Gate

  • Ant-Man and the Wasp

  • Core of the World

  • Knife+Heart

    ★★★

  • Bethany Hamilton: Unstoppable

  • The Game

  • Support the Girls

    ★★★½

  • The Heiresses

  • Assassination Nation

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • On Chesil Beach

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Logan Lucky

  • Dunkirk

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Square

    ★★★★★

  • The Rider

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Sweet Virginia

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • In Syria

    ★★★★★