Asim Pollard has logged 33 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★½
Edit this entry  
30
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★
Edit this entry  
30
North Hollywood

North Hollywood

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Plan B

Plan B

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Underground Railroad

The Underground Railroad

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Osmosis Jones

Osmosis Jones

2001
×
★½
Edit this entry  
14
The Underground Railroad

The Underground Railroad

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Monster

Monster

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Initiation

Initiation

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Mainstream

Mainstream

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
Edit this entry