Asim Pollard has logged 319 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Edit this entry  
22
Halloween II

Halloween II

2009
×
Read prior review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Edit this entry  
21
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
21
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Savage X Fenty Show Vol. 3

Savage X Fenty Show Vol. 3

2021
×
★★
Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
World Trade Center

World Trade Center

2006
×
Edit this entry  
16
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Resort

The Resort

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Manor

The Manor

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Bingo Hell

Bingo Hell

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
If I Can’t Have Love, I Want Power

If I Can’t Have Love, I Want Power

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Britney Vs Spears

Britney Vs Spears

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black as Night

Black as Night

2021
×
★★
Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bite Size Halloween

Bite Size Halloween

×
Edit this entry  
25
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
Edit this entry  
25
Intrusion

Intrusion

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
False Positive

False Positive

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
Edit this entry  
17
star-crossed: the film

star-crossed: the film

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
United 93

United 93

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
NYC Epicenters 9/11➔2021½

NYC Epicenters 9/11➔2021½

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
NYC Epicenters 9/11➔2021½

NYC Epicenters 9/11➔2021½

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
Edit this entry  
06
Karen

Karen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
9/11: Inside the President's War Room

9/11: Inside the President's War Room

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
NYC Epicenters 9/11➔2021½

NYC Epicenters 9/11➔2021½

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry