Sort by

Asim Pollard has logged 43 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
Edit this entry  
31
Hillary

Hillary

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Superman: Red Son

Superman: Red Son

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
The Kids' Guide to the Internet

The Kids' Guide to the Internet

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
3022

3022

2019
×
Edit this entry  
23
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hillary

Hillary

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Clash of the Titans

Clash of the Titans

2010
×
★½
Edit this entry  
09
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nightlight

Nightlight

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
Hillary

Hillary

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hillary

Hillary

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crawlers

Crawlers

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Up

Up

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry