• Cruella

    Cruella

    ★★★

    Me dressed like pooh bear in bed while looking at the outfits: kinda fugly innit?

  • A Quiet Place Part II

    A Quiet Place Part II

    ★★★½

    Imagine trying so hard to survive a Monster Pandemic where you can't ever fart again... Not me, not me.

  • Black Widow

    Black Widow

    ★★★

    Won't lie the plot was so bad it was funny. On the other hand, the fight scenes were pretty good and I didn't feel like skipping any. I'm feeling sensitive today so the whole family thing.... I did cry... Anyway, this was better than Captain Marvel that's for sure.

  • Shiva Baby

    Shiva Baby

    ★★★★

    This is why you should go for sugar mommies instead 🤷

  • Frozen II

    Frozen II

    I've been trying to watch this for a few days now and each time my thoughts are "how fast can I watch this if I skip every singing part??"

  • The Queen's Gambit

    The Queen's Gambit

    ★★★★

    The way I RUSHED straight to Google after binging this to find out the whole thing is fictional 😭 oh well, this was really good regardless.

  • Beanpole

    Beanpole

    ★★★★½

    They don't make acting like this no more.

  • The New Mutants

    The New Mutants

    ★★★

    There are two wolves inside you. One is gay. The other one is gayer.

  • The Lighthouse

    The Lighthouse

    ★★½

    I'll be honest and say I only enjoyed the last 30 minutes because they felt like those "Reading Is Fundamental" segments from Ru Paul's Drag Race.

  • The Haunting of Bly Manor

    The Haunting of Bly Manor

    ★★½

    No disrespect to Dani but personally I would have been like 'fuck them kids' and have a happily ever after with my gf.

  • Enola Holmes

    Enola Holmes

    ★★★

    The casting crew was smoking a FAT one when they decided who should play Sherlock 😬 other than that this was surprisingly entertaining and cute.

  • Villains

    Villains

    ★★½

    Bill Skarsgard saying he's a good boy 🤔🤔 much to think about.