Vilu has logged 13 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
By the Sea

By the Sea

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★
Read prior review Edit this entry  
27
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Huntsman: Winter's War

The Huntsman: Winter's War

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Titanic

Titanic

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Remembering the Artist: Robert De Niro, Sr.

Remembering the Artist: Robert De Niro, Sr.

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Last King of Scotland

The Last King of Scotland

2006
×
★★½
Edit this entry